Kütüphane

Kütüphane

Selam gençler, bu kısımda bir zamanlar bir şekilde elime geçmiş ama artık kütüphanemde bulunmasına gerek duymadığım kitapları bulabilirsiniz. Kütüphanemde durmasına gerek duymamam kitapların kalitesi hakkında birşey söylemez onu belirteyim. Sadece okuduktan sonra daha sonra bakarım dediğim hiç bir kitaba dönüp bakmadığımı farkettim. Sizden ricam kitaplarla işiniz bittiğinde işine yarayacağını düşündüğünüz birine hediye etmeniz yada bana geri verebilirsiniz. Kütüphanemde bulunsun belki bir gün okurum diyerek almazsanız sevinirim zira okumayacağınızı ikimizde biliyoruz 🙂

İstediğiniz kitap için bana ulaşırsanız, Bursa Kent Meydanı civarında elden teslim edebilirim kitabı. Siz de elinizde tutmak istemediğiniz kitapları bana bildirebilirsiniz, yazıya ekleyebilirim. Neyse şimdilik bu kadar, liste aşağıda, haftada bir güncellenir diye düşünüyorum. Kitapların isimlerine tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz satış sitelerinden.

Öncelikle artık dil öğrenmekten vazgeçtiğim için elimdeki Almanca ve Arapça kitaplarla başlayayım.

1 – Pratik Almanca El Kitabı. Arkadaşımın gazıyla lise döneminde aldığım bu kitap yeterince elimde yattı, birazda başkasının elinde yatsın. İçerisinde normal hayatta kullanılan Almanca ifadeler ve Türkçe karşılıkları var. Almanca öğreniyorsanız konuşma pratiği açısından yardımcı olabilir.

2 – Der Fall Schlachter. Almanca hikaye kitabı. Polisiye tarzı. Seviye olarak üç yazıyor ama başlangıç kısmını geçtiyseniz anlarsınız diye düşünüyorum.

Kitabın pdf versiyonu da var internette buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 – Fono Almanca Standart Sözlük. Bildiğimiz Almanca-Türkçe sözlük. 35000 sözcüklü versiyonu.

4 – Der Prophet Muhammed als Mensch. Bu da Hz. Muhammedi anlatan bir kitapçık. Seviyesi ortanın bir üstü olabilir.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bilgi Gaznepoğlu Aman
Bilgi Gaznepoğlu Aman
1 yıl önce

Merhaba meslekdaşım. Kütüphanesi olan ve okumayı çok seven biri olarak kütüphane konusundaki fikrim şu; bence kütüphane dağıtılmamalı. Kütüphane o insanı oluşturan ve dönüştüren bir köşe. Hatta ben tüm kitaplarımı listeledim ve deftere kaydettim. Başkalarına verme konusunda da ödünç olayına ok (o da süreli ve baskı altında olmalı yoksa kimse okumuyor başkasından aldığı kitabı). Ana Brittannica ve Kur an Dili kitabım bile duruyor. Ama tabi ben biraz biriktirici ve listeleyici insanım.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x