Film Tavsiyesi: Automata

Film Tavsiyesi: Automata

automata-izle-2014-720p-Automata - HD 720p Altyazılı İzle-147İspanyol-Bulgar ortak yapımı bilim kurgu filmi Automata 2014 yılında gösterime girmiş. Başrolde Antonio Banderas oynuyor. Biraz yavaş bir film aksiyon severler sıkılabilirler.

Filmin konusuna gelecek olursak, 2030ların sonlarına doğru radyasyondan dolayı insan nüfusunun %99 yok olur. Kalanlar da güvenli şehirlerde Pilgrimler denilen insansı robotlar inşa ederek çevreyi düzenlemeye ve diğer işlerini yaptırmaya çalışırlar. Bu robotların bağlı oldukları iki adet protokol -ya da kural diyelim- vardır: herhangi bir şekilde canlı bir şeye zarar veremezler ve kendileri de dahil olmak üzere herhangi bir robot üzerinde değişiklik yapamazlar (yani tamir etmek kodunu değiştirmek gibi) bu ikinci protokol ile kendi varlığının farkında olmaya ve sonucunda bilincin ortaya çıkmasına gönderme yapılmış olabilir kanımca.

Tahmin edeceğiniz gibi robotlardan birisi bu protokollerden ikincisine uymaz ve kendini geliştirmeye ve diğer robotları da modifiye etmeye başlar. Daha sonra esas oğlan bunu fark eder ve kovalamaca başlar. Hikaye böyle devam ediyor. Bilim kurgu filmlerinden hoşlanıyorsanız bu filmi de izlemenizi tavsiye ederim.


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/na98a25/public_html/wp-content/plugins/bridge-core/modules/shortcodes/shortcode-elements/_social-share/templates/social-share.php on line 124

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/na98a25/public_html/wp-content/plugins/bridge-core/modules/shortcodes/shortcode-elements/_social-share/templates/social-share.php on line 137
Hiç yorum yok.

Bir Yorum Yaz